Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Vneste do bytu možnost pohybu a vytvořte soukromá místa

My dospělí se se zvýšeným pobytem doma nějak srovnáme. Ale naše děti trpí. Mají moc energie a potřebují ji dostat z těla ven. Pokud jim nedáme prostor, jsou pak rozpačití, ve stresu a míra zlobení se zvyšuje. Naštěstí se dá i v malých prostorech zřídit domácí posilovna a hřiště v jednom.

Nyní více než dříve je důležité nechat děti vyřádit. Jsou to živá stvoření, to ví nejen každý rodič, ale i ten, co měl čest je hlídat. V dnešní době, kdy se nuceně tráví větší čas v domácnosti, je potřeba interiér přizpůsobit dennímu vyžití. Nakumulovaný přebytek energie vede ke stresu, zlobení a nudě. A věřte, že není nic horšího než dítě, co neví, jak se zabavit. Televize a počítač nemohou jet po celý den. Zvláště ne v případě, kdy u nich děti tráví i online výuku a probíhá přes ně interakce s kamarády. Pokud není možnost potomka vypustit ven na hřiště a do přírody, musíme to přenést do bytu.

Pokud nemůžou děti lozit do větví, pořiďte jim žebřiny

Majitelé domů se zahradou si zase tak zoufat nemusí, avšak rodiny bydlící v bytech a k tomu všemu bez lodžie jsou hrdinové dne. Jak tedy smysluplně a bezpečně zabavit dítě i doma? Jistě jste už unavení z hraní společenských her, malování, tvoření, kdy máte lepidlo polepené prsty a papír se už všechen spotřeboval a nutně potřebujete trochu pauzy a změny. Naštěstí zde máme e-shopy, které stále posílají balíky domů. Nákup je tak zcela bezpečný. A díky nim, dokážete dětem vytvořit domácí hřiště, posilovnu a místo ke schovávání.

Možnosti zábavy v domácích podmínkách

Dost je sdílení prostoru. Postavte domácí stan. Oblíbené jsou teepee, které poskytnou trochu soukromí. Občas si každý potřebuje schovat a nechat plynout myšlenky. Dobrým počinem je také položení hravého koberce. Mluvíme zde o klasice v podobě cest a silnic, hradů a různě tematicky laděné. Dětská fantazie si s nimi jistě poradí. Postavte k nim komodu, kde bude vše potřebné a uvidíte, že budou potomky více lákat k trávení času v jejich pokoji.

Ujistěte se, že jsou v dětském pokoji také k dispozici rozvíjející hračky jako dětské kuchyně a v poslední době jsou oblíbené i masážní koberečky stimulující dětskou nohu.

Co se týká pohybu máte několik možností. I do malých interiéru lze instalovat polstrované či dřevěné prolézačky. Dnes existují různé sestavy a moduly, které lze přeměnit prakticky na cokoliv. V kombinaci s lezeckou stěnou nebo klasickými žebřinami jistě vymyslíte mnoho variant opičích drah. Průlezové stěny se dají přetvářet i na bunkry, klouzačky, dají se na ně přidat cvičební kruhy či závěsné houpačky. Dítě tak při hraní bude zároveň posilovat a vybíjet energii. Žebřiny pak můžete využívat i vy dospělí.

Využijte čas doma a místo křehnutí těla jej tvarujte v rámci celé rodiny.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.