📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Výběr mezi dřevem a plastem je občas obtížný

Na začátku je vše nové a krásné. Ale čas plyne jako voda a díky tomu naše obydlí pomalu chátrá. Je tedy potřeba se o něj pečlivě pravidelně starat, aby vydrželo co nejdéle. Už při samotném výběru je nutné myslet na to, kolik péče jste ochotni poskytnout. Rozdíly mezi péčí o dřevěné prvky a plastové je značný. Někdy je třeba i něco opravit. Jak na to?

Při výběru oken a dveří je potřeba nejen hledět na cenu, ale také na to, kdo v domácnosti žije. Plastové profily jsou v podstatě bezúdržbové, jednou za čas je třeba je pouze řádně umýt. U dřevěných je péče náročnější. Povětrnostní vlivy a škůdci jsou nejhorší hrozbou. Proto je nutné udržovat nátěr a celkový stav. U dřeva také hrozí povrchové otěry, poškrábání a hlubší rýhy a vrypy. To se může stát díky mazlíčkům obývající společnou domácnost anebo např. při přesunu nábytku či běžným denním používáním.

Dřevo najdeme i na jiných prvcích v domě. Podlahy, obložení, kuchyňská linka a nábytek. I u sebevětší pozornosti se tu a tam objeví škrábanec nebo odloupnutá barva. Kdo chová psy, kočky, činčily apod. ví, že jejich drápy a zuby jsou pohromou pro tyto plochy a kusy. Bylo by však hloupé, kdybyste kvůli tomu dřevo zavrhli a nenechali jej instalovat i u vás doma.

Zavolat profesionála nebo vzít věci do svých rukou?

Ve chvíli kdy přijdete na nějakou estetickou nedokonalost, máte dvě možnosti. Zavolat odborníka, pověřený servis, který se o vše postará anebo opravu provést sami. Malé plochy zvládne zrenovovat každý kutil i ten, kdo tomu zase tak neholduje.

Jak na to? V prvé řadě je potřeba určit, co se bude opravovat. Pokud jde o plochy, které lze odebrat, přemístit, půjde to snáz. Dveřní a okenní křídla, komody apod. lze vzít na dvůr a tam vše provést.

K ruce si musíte připravit tmel na dřevo, jemný smirkový papír a barvu. Díry a praskliny zatmelíme. V případě většího poškození se dá celý kus nahradit novým pasujícím dřevem. Zde už je třeba větší šikovnosti. Zatmelenou plochu je třeba po dokonalém zaschnutí lehce přebrousit. A následně přetřít vybraným odstínem. Vybrat můžete takový, který je co nejpodobnější původnímu anebo zvolit úplně jiný. Ať tak či tak, je nesmírně vhodné přetřít celou plochu. Aby byl výsledek dokonalý.

Teplo domova dělá dřevo v interiéru i exteriéru

Péče o dřevo je náročná finančně i časově, avšak získáte nádherný vzhled domova. Životnost dřevěných prvků a profilů je také mnohem vyšší, než je tomu u plastu. A navíc pocit, jaký v nás tyto předměty a zařízení vyvolávají je odlišný. Naštěstí máme dnes veliké spektrum materiálů, slitin, kombinací, že si vybere opravdu každý.

Nyní už se nemusíte obávat pořízení štěněte, protože víte, že vše se dá řešit a opravit.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.