Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Vyrobte si lampu z provázku

Znáte ten pocit, když něco vyrobíte vlastníma rukama a následně se z toho těšíte celé roky? Anebo obdarujete blízkého člověka? Skleniček ze zavařenin a lahví již bylo dost. Zkuste něco většího, trvalejšího. Vyrobte si originální světlo. Jen pomocí provázku a lepidla.

Češi milují osvětlení. Aspoň to tvrdí průzkum trhu. Rádi se obklopujeme různým světlem. Od zářivek, přes stolní lampy až po svíčky různých barev a tvarů. Je dobré kombinovat různé zdroje světla a moci si tak rozsvítit podle aktuální nálady a atmosféry. Originalitě se meze nekladou. Nebojte se mísit různé styly. Ty tam jsou doby, kdy všechny židle u stolu mají stejný tvar, květináče jsou v jedné barvě a lustry s lampami nosí stejného výrobce. Tím se můžete stát i vy.

Existuje skutečně jednoduchý postup, díky kterému si vytvoříte krásné stropní světlo. Postačí vám na to balonek, provázek nebo příze, Herkules a nůžky.

Jednoduchý postup

  • Nyní nafoukněte balonek do požadované velikosti a zauzlujte jej
  • Nachystejte si lepivou hmotu. Vylijte obsah celého balení lepidla Herkules do mísy a zřeďte jej s vodou v poměru 1:1
  • Na balonek si vyznačte na protilehlých koncích dvě kolečka. Jedno menší pro zavěšení a druhé pro svítící rozsah
  • Provázek či přízi celé ponořte do lepidla. Musí se dokonale obalit a poté je nepravidelně obtáčejte kolem balonku. Můžete si pohrát a vytvořit vzor. Vynechejte místa vyznačených otvorů
  • Zbytek lepidla rozprostřete po celém balonku
  • Balonek buď zavěste na misku anebo ji do ní postavte. Lepidlo bude stékat do ní
  • Nechte schnout dva dny
  • Poté balonek opatrně rozstřihněte anebo propíchněte a vytáhněte ven
  • Vložte šňůru se žárovkou a lampa je na světě

V podstatě stejný postup můžete použít i na stínidlo nad svíci. Tam jen vynecháte jeden otvor. A v takovém případě volte větší rozměr balonku, aby nedošlo k požáru při zapálení svíce.

Pokud k sobě zavěsíte vícero takových stínidel, vytvoříte pěkný abstraktní umělecký kousek. Lustr bude kompletní. Uvedená lampa skvěle poslouží nejen v dětském pokoji, který by měl být barevný a hravý, ale i jako dokonalé osvětlení na balkoně, terase anebo do romantické ložnice. Fantazii se meze nekladou. Můžete jej pak i dotvořit aplikacemi, barvami a třeba i květy.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.