📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Začněte den z vysoka – kontinentální postele

Statistiky tvrdí, že prospíme půlku života. To už je velké množství času. Proto by měl být co nejlepší. V poslední době se přechází na spaní ve výšce. Spací plocha se přehoupla nad 60 cm. Kontinentální postele jsou skutečným luxusem. Vyhovují prakticky všem lidem. Nemocní, staří, mladí, těhotné. Všichni ocení lehké vstávání.

Ložnice se posouvá do popředí důležitosti pokoje v bytě. Tytam jsou doby, kdy se nekladl důraz na správný výběr postele. Naštěstí je tomu již spoustu let právě naopak. Nyní se do ložnic kupují tzv. boxspringy. Tedy kontinentální postele, které jsou vyšší než obvykle. a disponují vysokým čelem. Z takovéto postele se lépe vstává. Pokud však na to není v bytě prostor,  třeba v případě garsonek a extrémně malých bytů, volte překlápěcí sedačky. Ty mají matraci oddělenou od sedací části.

Spěte jako princezna

Boxspringy mají zvýšenou spací plochu. Pohybuje se od 70 cm výše. To oceňují starší lidé, osoby s onemocněním kloubů, ale i těhotné ženy či lidé po úraze. Systém postele je jednoduchý. Rám postele je opatřen pohyblivými pružinami pod matrací. Ty zajišťují oporu ležící postavě a pomáhají správně rozložit váhu jedince. Samotná matrace je pak volená dle našich preferencí. Přiklání se však k přírodním materiálům a vyšším typům matrace. Čelo postele je vyhotovené v luxusním designu. Kontinentální postele jsou krásné na podhled a dobré pro spánek.

Co dělat, když není mnoho místa

Jak již bylo řečeno výše, ne vždy lze do pokoje umístit postel. Lidé tak propojují obývací pokoj s ložnicí. Pak je dobré, pro každodenní spaní, zvolit překlápěcí pohovku. Má jednoduchý systém rozložení. Během chvíle vám vytvoří kvalitní místo na spaní. Matrace je oddělená a schovaná. Je to tedy nadmíru hygienické. V podstatě nespíte na tom samém, kde jste celý den polehávali, seděli a dokonce i jedli a pili. Spací a provozní část sedací soupravy je dokonale oddělen. Navíc je vždy zakomponován i úložný prostor. Vejde se tam obyvkle polštář i neobjemná přikrývka.

Při kupování nové matrace se lidé uchylují k vyšším kusům. I v případě klasické postele z masivu, kovu či čalounění lze výšit sedací plochu až na 60 cm. I tyto postele mívají čela. A víte k čemu slouží? Prvotní účel byla izolace od studené stěny, ale udržují i lůžkoviny a matraci na své  místě. O čelo se spousta lidí i opírá při večerní četbě knih a tisku. Pokud jste koupili vyšší matraci, nezapomeňte ani na výměnu nočního stolku anebo aspoň vyšší lampičky na čtení. Mohlo by se stát, že osvětlení nebude dostatečné.

Co se týká roštů, nejlepší volbou je lamelový rošt. Nejlépe reaguje na pohyby člověka a podporuje vlastnosti matrace. Platí jednoduché pravidlo. Čím tenčí matrace, tím lepší rošt.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.