Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Využijte svůj malý obývací pokoj na maximum! Jak? To vám rádi poradíme!

Ne každá domácnost má prostorný obývací pokoj s vysokými stropy a spoustou místa navíc, ale i s menším prostorem dokážete zázraky.

Nezoufejte, opravdu i z malého obývacího pokoje vytvoříte nádherný a funkční prostor, i když je velmi jednoduché v takovém prostoru ztratit organizovatelnost. Vy ji ale s naší pomocí ztrácet nemusíte. Ujistíme vás a poradíme, že i malý obývací pokoj, díky designovým trikům a chytrým řešením skladování, může být vysoce funkční a estetický. Jak na to? Čtěte s námi.

Investovat do správného skladování je základ

S malým obývacím pokojem, jste nuceni ukládat své věci do dalších místností v domě, ale pokud je váš obývací pokoj malý, jistě je i zbytek domu menších rozměrů a nejen v obýváku, ale i v jiných místnostech se vám jistě začínají hromadit věci, které nemají své místo. Tudíž byste měli začít přemýšlet o nevyužitém prostoru, jako jsou rohy u zdí či výklenky v obývacím pokoji. Tyto místa se mohou stát dalším skvělým a organizovatelným řešením pro věci, které máte rádi.
Jestliže máte volný roh, vyzkoušejte jednu z našich rohových vitrín v bílé barvě. Vitrína má velmi krásný design, který představuje další elegantní úložiště do malých prostorů. Skříň je rozdělena na dvě části, tedy dvě skříňky. Horní skříňka je prosklená a spodní je pevná, bez přidaného skla, která zabrání nepořádku kolem.

Nízký nábytek bude dominantou

Pro rohy či výklenky můžete použít úzký a vysoký nábytek, ale hlavní - dominantní nábytek by měl být v malém obývacím pokoji především nízký. Od pohovky až po úložný prostor jako jsou komody. Jestliže plánujete po obývacím pokoji rozvěsit obrazy či fotografie, nezapomeňte jej také umístit nízko. Tyto aspekty vám mohou pomoci vizuálně rozšířit prostor.

Preferujte převážně bílou barvu

Pokud nemáte malé děti, dopřejte si kompletní vybavení v bílé barvě - pokoj bude vizuálně větší a prosvětlený. Pokud máte malé děti, vybírejte pohovku v béžové barvě, která je vyrobená pomocí ekokůže, jenž lze jednoduše čistit. Dále jsme pro vás vybrali obývací stěny, které jsou skvělou volbou pro malé pokoje.
Jako první jsme vybrali stěnu Gentu, která je dokonalá pro minimalistický styl. Stěna měří pouhých 210 cm a je vyrobená v decentních barvách bílé a šedé. Jestliže dva metry široká stěna nepřipadá v úvahu a z nějakého důvodu nechcete mít veškerý nábytek v bílé barvě, možná vám tedy padne do oka obývací stěna Rio. Hnědá stěna Rio je široká pouze 138 cm. Což znamená, že bude ideální pro velmi malé pokoje. Ať už pro podkrovní obývací pokoje či dokonce pro byty o velikosti 1+ kk.

Nebojte se ani zrcadla

Víme, že zrcadlo je neobvyklým vybavením či dekorací v obývacím pokoji, ale věřte, že s tímto detailem bude váš prostor vypadat mnohem větší a jasnější. Jde tedy o jeden z nejstarších interiérových triků, které jsou velmi účinné a efektivní. Zrcadlo zavěste naproti dveřím, nejlépe však na levou stranu. Uvidíte, že vás tento jednoduchý způsob mile překvapí.

Nezapomínejme na konferenční stolek

Konferenční stolky zabírají větší část podlahové plochy, proto bude v menším obývacím pokoji důležité, aby byl stolek nejen k odkládání šálků kávy a čajů, ale také aby měl nějaké úložiště, jako například konferenční stolek Serena. Stůl má nenápadnou do strany vyklápěcí zásuvku v černé barvě, ideální pro časopisy a jiné podobné předměty. Šířka tohoto konferenčního stolku je 120 cm a výška 35 cm, což odpovídá požadované výšce pro malé obývací pokoje.

Doufáme, že vám tyto nápady pomohou co nejpraktičtěji využít váš obývací pokoj.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.