Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Zlatá je dobrá

Nudní šeď našich domovů nás přestala ohromovat. Taky vám přijde, že kamkoli přijdete je všude jen šedá pohovka, bílá výmalby, zelené doplňky, mnoho rostlin a stále ten stejný nábytek s  velkoobchodních domů. Akce hýbou světem. Tu a tam se najde výjimka a máte možnost zahlédnout zajímavý obraz na zdi, barevnou sedací soupravu anebo netradiční obklad v  kuchyni. Zkuste i vy svůj domov pojmout jinak. Vneste do něj trochu zlata a zůstanete v  povědomí. V  tom dobrém smyslu.

Zlatá je dobrá

Každý ví, že barvy dokážou ovlivnit myšlení člověka. Jsou skutečně velmi mocné. Oranžová podporuje chuť k  jídlu, proto se často objevuje v  restauracích. Modrá uklidňuje a dominuje tak ložnicím. Zelená zase soustředí mysl k  výkonu a je jednou z  dominant dětských pokojů, aspoň co se týče výmalby.

Zlato jako zajímavý prvek interiéru 

Mezi velmi moderní barvy stále patří šedá, bílá a různé jemné akcenty barev. Co zkusit ale oživit interiér a přinést do něj něco netypického. Nikdo by u vás nečekal, že si na stůl postavíte zlatou vázu anebo že vám předsíň bude prosvětlovat zrcadlo ve zlatém rámu. Zkuste své okolí překvapit. Uvidíte sami, že zlatá dodá jiný výraz každému pokoji.

Dejte však pozor na množství. Je jako bonboniéra. Když moc chutnáte, už nevíte jak chutnal první kousek. Zlatou tedy šetřete. Zde skutečně více než jinde platí pravidlo, že méně je více. Stejně jako je to u drahého koření. Taková vanilka či šafrán je víceméně to samé.

Víte jaká barva se hodí ke všemu? 

Zlatá by se měla objevit jen na pár kouscích. Skvěle doplňuje jak starší tak moderní design. Uplatnění najde na rámech, stínidlech ale třeba i na květináčích, drobných soškách. Občas se najdou i na úchytkách zásuvek různých komod a skříní. Nejnovější možností jsou pak zlaté kryty vypínačů anebo zlaté kliky a kování. Lze ji také použít v  textilu. Zlaté nášivky, nitě anebo celý povlak na polštář. Stačí si vybrat. Kombinovat ji můžete s  květinovými vzory, s  tmavými i světlými barvami. Je tzv. univerzální.

Pokud budete umírnění, dodá luxus. Jestli to přeženete, spadnete do kýče a nevkusu. Hranice je tenká.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.