Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Chraňte svůj majetek i v době dovolené

V letních měsících se mnoho lidí odebírá na dovolenou do zahraničí. Svůj domov zde zanechává napospas všem zlodějům a pohromám, které mohou nastat. Než člověk skutečně odjede, měl by se o vše postarat. O zvířata, rostliny, veškeré přívody plynu a vody. Je potřeba promyslet zabezpečení svého majetku. Využít můžete také dobrých vztahů se sousedy a rodinou.

Léto je sice v plném proudu, ale ještě je před námi mnoho slunných týdnů. Někteří se z dovolené již vrátili, jiní se teprve chystají. Jsou určité věci, na které byste měli myslet, než odjede. Nechcete se vrátit domů, který jste si zařídili a ten nehezky voní, kytky v něm sklání své hlavičky a na televizním stolku schází vybavení. Dovolenou a všechny delší pobyty kdy odcházíte mimo domov, byste měli plánovat nejen skrz výbavu kufru, ale i samotný majetek.

V letních a zimních měsících rostou počty krádeží v opuštěných bytech. Chraňte si svůj cenný majetek. V první řadě je dobré investovat a zakoupit kvalitní bezpečnostní dveře. V novostavbách jsou automaticky, ve starších domech, panelových objektech apod. je to na vás, kdo provede danou výměnu. Nové dveře vás ochrání nejen před zloději, ale třeba i před požárem ve společných prostorách.

 

Myslete nejen na své zvířecí kamarády, ale i na květiny

Krom jiného je třeba myslet na své domácí mazlíčky a zelenou oázu vašeho domova. Na to jsou výborní kamarádi či členové bližší rodiny. Poprosit můžete i hodnou sousedku, pokud ji věříte a nebojíte se svěřit klíče od bytu cizí osobě. Jde o to, abyste neměli nepříjemnou chvilku hned u vstupu, až přijedete odpočatí. Uhynulé zvíře anebo uschlá orchidej nepotěší nikoho. Proto dbejte na to, aby o ně bylo postaráno i v době vaší nepřítomnosti. Psi a kočky je nutné také zabavit, aby vám samou nudou nezničili dřevěný nábytek v ložnici. Okousané rohy a drápance na stole jdou sice opravit, ale dá se jim předejít.

Na co byste měli také myslet, jsou energie, které využíváte k provozu. Uzavřete tedy veškeré přívody plynu a vody. Vytopení sousedů a únik plynu není něco, co chcete po odpočinku řešit. Po návratu je akorát opět zapnete. Lépe se vám bude odjíždět, když budete vědět, že žádná pohroma z vaší strany nehrozí. Horší bude, když vám to provede soused nad vámi.

Jistě si říkáte, proč dát klíče rodině, když doma kytky nepěstujete a zvířata nechováte. Vězte, že je to právě kvůli již zmíněným zlodějům. Ti pracují na principu sledování světel a pohybu za okny. Pověřená osoba tak čas od času rozsvítí, otevře okna na provětrání místnosti a lupič hned půjde o vchod vedle. Požádejte jej také o vybírání schránky. Platí zde stejné pravidlo. Plná schránka značí, že majitelé nejsou doma.

Sdílení fotek nechte na později

Žijeme v internetové době a máme potřebu vše sdílet s veřejností. Rádi se chlubíme svými zážitky a nahráváme fotky a videa na sociální sítě. Na tom není zase nic tak zlého, jen dbejte na to, tyto informace sdělovat až po skončení zážitku. I lupiči jdou s dobou. A pokud u vás tři dny po sobě uvidí fotku z pláže, v hlavě jim naskočí zelená kontrolka. A stejně je nejpříjemnější pozvat přátele, usadit je na pohodlnou sedací soupravu a promítnou fotografie i s výkladem.

O svůj majetek musíme řádně pečovat. Nejen jej čistit, renovovat, ale i hlídat před odcizením či poškozením. Pozor si musíte dávat hlavně u dřevěného exteriéru, kde takové vytopení bez okamžitého zásahu zanechá fatální následky.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.