Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

4 nápady, jak vytvořit dokonale barevný dětský pokoj

Čekáte na příchod vašeho malého uzlíčka štěstí a přemýšlíte, jak zařídit dětský pokoj, aby byl veselý a nevšední? Nebo jen plánujete větší změnu? Ať je to tak či jinak, máme pro vás několik způsobů, jak vytvořit krásně barevný dětský pokoj.

Děti a barvy jsou spojené právem. Barva totiž může velmi kladně ovlivnit vývoj vašeho dítěte, stimuluje mozek a dokonce dokáže vytvořit i důležitá spojení nervových buněk. S použitím správně zvolených jasných barev, jako je například žlutá a oranžová, v dítěti vyvolávají pocity štěstí a spokojenosti. Takže, barva v dětském pokoji není jen krásná, ale taky prospěšná.
Jste připraveni na změnu dětského pokoje, který se stane pro vaše malé dítě inspirativním a uklidňujícím? Jestliže ano, můžeme tedy začít s barevným inspirováním!

● Kontrastní barvy
Začínáme pozvolnější barevnou inspirací a tou je, vytvoření čistého a moderního efektu, který se stane pro děti velmi zábavný. Vytvoříme je tak, že celý pokoj zůstane v andělské bíle barvě, ale přidáme nádherné a barevné doplňky. Můžete pořídit i bílé police, ale přidejte do nich barevné boxíky. Tento pokoj můžete situovat jak pro holčičku, tak i pro kluka. Jen s barevnými rozdíly.

● Odvážné, ale přitom neutrální
Chcete něco víc, než jen barevné doplňky? A dokážete si představit v dětském pokoji i tmavě modrou? My ano, řekneme vám jak na to! Je to vlastně stejné jak u bílých či jinak barevných pokojů. Ale tmavá barva bude přece jen vždy poskytovat jasnější a kvalitnější kontrast. Zkuste tmavě modrou barvu zdi, na kterou připevníte barevné police, úložný prostor nejlépe ve formě regálu, barevný a závěsný lustr a spoustu dalších doplňků, jako jsou polštáře či deky. Tmavou barvu bude nejideálněji kontrastovat růžová, žlutá, oranžová, ale i zelená.

● Veselé barvohraní
Opět míříme k tmavé barvě. Dvě stěny v dětském pokoji vymalujte tmavou barvou - tmavě zelenou, tmavě modrou. Pokud se nebojíte a toužíte po velkém a barevném kontrastu, vymalujte dvě zdi na černo. Tato barva je i pro dětský pokojíček oblíbená. Pokud se rozhodnete pro černou barvu, je nutností, abyste přidali spoustu dalších veselých barev. Na středovou zeď místnosti nalepte krásnou a veselou tapetu, například s velkými obrázky zvířátek. Jakmile budete mít tapetu umístěnou, vyberte z ní dvě až tři barvy, podle kterých budete zdobit zbytek pokojíčku. Díky této barevné kombinaci bude pokoj vyváženější a soudržnější.

● Ombré nejen na vlasech
Ombré je velmi známé jako duhové odstínění tónů barev, které se využívá především ke zkrášlení vlasů. Nyní ale nebudeme krášlit vlasy, ale dětský pokoj, ve kterém tato nádherná odstínovaná barva bude vypadat skvěle. Vždy vybírejte takovou barvu, která jde lehce stínovat. Například pro klučičí pokoj námořnická modř, nebo do holčičího pokoje nádhernou tmavě růžovou či jiné barvy, které máte rádi.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.