📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Bambusová podlaha místo laminátu? Proč ne!

V dnešním článku bychom vám chtěli představit méně známé bambusové podlahy a jejich výhody. Znáte je? Pokud ne, rozhodně čtěte dále.

Vylepšujete vzhled místnosti nebo renovujete dům a potřebujete se rozhodnout, jakou podlahu použít? Chcete něco víc než je linoleum či laminát? Chcete něco ekologicky šetrného, odolného a také něco, co kombinuje podlahu z tvrdého dřeva a laminátu? Potom tedy bambus bude pro vás jako dělaný. Stejně jako veškeré typy podlah, i ta bambusová přináší spoustu výhod a několik nevýhod. Přestože jsou náchylnější k poškrábání, lze je snadno renovovat a udržovat. Pokračujte ve čtení a zjistěte více o této krásné bambusové podlaze.

Podlahy z bambusu, s jakými se můžete setkat

Bambusová podlaha není tolik náchylná vůči vlhkosti jako například některé dřevěné podlahy, což z ní dělá velmi atraktivní volbu pro toho, kdo má například malé děti.

Existují tři typy bambusových podlah, které se liší skladbou bambusových lamel.

  1. Vertikální bambusové podlahy mají rovnoběžné linie, tedy svislé čáry, které dodávají interiéru nádherný moderní dojem a vzhled.
  2. Horizontální bambusové podlahy znázorňují svou původní kresbu a zvýrazňují spoje, neboli klouby bambusu. Tento typ podlahy je ideální pro lidi, kteří preferují přírodu a organický vzhled.
  3. Mramorové bambusové podlahy jsou zhotovené pomocí štěpin bambusu, které jsou intenzivním teplem, tlakem a pryskyřicí pojeny. Tento typ podlahy je velmi pevný a řadí se k těm nejodolnějším.

Bambusové podlahy a jejich výhody

Ekologicky šetrné - Bambus je s ohledem na ekologii ideální pro výrobu podlah. Je to jednoduše obnovitelný zdroj, který jde vypěstovat mnohem rychleji než jiné stromy, které se následně používají pro výrobu podlah. Od zasazení až po zralost bambusu, kdy strom může být použitý pro výrobu podlah uběhne pouze tři až pět let. Zatímco u jiných stromů, jako je například dub, musíme čekat deset až dvacet let, než se strom bude moci porazit pro tyto účely. 

Jednoduchá údržba - Tento druh podlahy velmi jednoduše udržíte v pěkném stavu pravidelným zametáním, vysáváním a umýváním vlhkým hadrem. Přestože je bambusová podlaha náchylnější k poškrábání, snadno se udržuje. Bambusovou podlahu lze lehce, stejně jako dřevěnou podlahu obrousit a nanést povrchovou úpravu. 

Odolnost - Bambusové podlahy se řadí mezi odolné podlahové krytiny, které se dají přirovnat k některým podlahám z tvrdého dřeva. Dokonce mramorové bambusové podlahy se mohou umisťovat do zátěžových prostorů díky své tvrdosti a odolnosti.

Moderní vzhled - Bambusový druh podlahy je ve světě velmi populární a nadčasový. U nás je také vydána v interiérech, ale jen skromně. Podlaha z bambusu dokáže v interiéru vykouzlit trendy a nadčasový vzhled, který lze využít jak v obytných prostorech, tak i v těch firemních.

Bambusové podlahy a jejich ceny

Bambusové podlahy nejsou nikterak nedostupné. I když se cena liší v závislosti na přesném vzhledu a typu, můžeme jej přirovnat k dřevěným podlahám. Ceny se tedy pohybují od přibližně 700 Kč do 3000 Kč za metr čtvereční. To už však záleží na tom, zda si vyberete vrstvené bambusové podlahy nebo masivní bambusové podlahy.

Kombinace s nábytkem

Kombinace bambusové podlahy a nábytku může být různá. Ovšem, my se přikláníme více k modernímu stylu, než k tradičnímu. Neutuchající krásu vytvoříte jednoduše s kombinací bílého nábytku a krásné bambusové podlahy. Pokud podlahu plánujete umístit do ložnice, doporučujeme opět světlá lůžka, která s podlahou vytvoří nádherný kontrast.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.