Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Bydlet sám se sebou přináší spoustu výhod. Ložnice patří jen vám

Zařizujete si svůj první byt po škole, protože se stěhujete od rodičů anebo jste zrovna po těžkém rozchodu s partnerem a najednou jste opět single a sama v bytě? Nevadí. Bydlet sám má něco do sebe. U koupě nábytku a dekorací se spoléháte pouze sami na sebe. A to je osvobozující. Konečně se můžete projevit a třeba takovou ložnici kompletně přetavit do svých představ.

Být single není ostudou. To co před lety bylo nemyslitelné, je dnes běžností. Spousta třicátníků i čtyřicátníků žije samo. Jednoduše jim to tak vyhovuje. A své byty si zařizují čistě podle sebe. Už u vstupu tak rozeznáte, zda tam žije žena či muž. Silný pohlavní akcent se nese všemi místnostmi. A to je dobře. Majitel musí těžit ze své samoty, ne se v ní utápět. Má tedy neomezenou volnost. Nemusí brát ohledy na partnera v tom, co se mu líbí a co by chtěl. Kompromisy jej zajímají pouze v otázce peněz, nikoliv ve vkusu. A to může být skutečně osvobozující. Jednou z místností, na které to je velmi vidět, je ložnice. Muž i žena jsou zcela odlišní tvorové. Každý má své potřeby. A zrovna tento tak důležitý pokoj ve svém domově by měli ladit pouze pro svůj spánek a své touhy. Rozhodně nemyslet na případného kandidáta na druha.

Nutno podotknout, že samostatné bydlení vyhledávají i lidé v páru. Někdy však touží po samotě, své oáze klidu a vytvoří si tak své místo na zemi. I když v jiné dny vedou spořádaný rodinný život. Ať tak či onak, domov je naším bezpečným přístavem, ve kterém netrávíme až tolik času, kolik bychom chtěli. Proto musí být dokonalý.

Ložnice vystupuje do popředí

Je to místo odpočinku a pohody. Proto se do popředí stává ústředním bodem ložnice a ne kuchyně, jako tomu bylo kdysi. Při jejím zařizování vnímejte své pocity. Až nastane okamžik, že se do ní bude stěhovat váš protějšek, přizpůsobíte ji. Do té doby ji zahalte do květinových motivů nebo černého saténu. Tak, aby se vám to líbilo a vyhovovalo to především vám.

Základem je jistě postel s kvalitní matrací. Máte rádi nebesa, kov či radši dřevo? Anebo chcete spát po vzoru Japonců na matraci položené na nízkém roštu u země? Směle do toho. Jen dejte pozor na to, kam je umístíte. Užívejte si toho, že o všem rozhodujete sami. Nikdo netrousí poznámky. Tady si vezměte k srdci jednu radu. Sice spíte sami, ale dopřejte si prostor. Zapomeňte na malou postel. Kupte si klasickou dvoj-postel. Budete spát uprostřed. A kdyby se vyskytla nečekaná noční návštěva, nebudete zápasit s místem. Do pokoje se vám vejde. Využijte prostor na maximum. Zakupte také noční stolek s úložným prostorem. Odložíte na něj nejen knihy a hrnek s čajem, ale i ukryjete věci potřebné k nočním choulostivým hrátkám.

Neopomíjejte ani další nábytek. Pokud to lze, šatní skříň vynechte. Dnes jsou moderní šatny na chodbě. Pokud to nejde jinak, pořiďte vestavnou. Dominantou pokoje by měla zůstat vždy postel. Komody, police, křesla a dnes málo používané paravány jsou naopak vítány. Dodají útulnost a spoustu místa k uložení věcí. Květiny, textilie, přehozy a menší koberečky jsou třešničkou.

Jestli do ložnice umístit pracovní stůl nebo aspoň televizi je diskutabilní. Věc názoru. V páru zabiják romantiky, v single, večer strávený pod peřinou u dobrého filmu.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.