Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Časté chyby při zařizování obývacího pokoje

Obývací pokoj je velmi často označován za středobod domácnosti. Právě zde trávíme nejvíce svého volného času - ať už s rodinou nebo s přáteli. Obývací pokoj je tedy jakousi vizitkou našeho domova, proto bychom jeho zařizování měli věnovat dostatek pozornosti - a právě tady nastává kámen úrazu. Mnoho lidí totiž při zařizování obývacího pokoje chybuje a jejich chyby pak mají negativní dopad na využívání této místnosti.

Zařizujete obývací pokoj? Tak pozor!

Pokud i vy právě teď stojíte před úkolem zařídit obývací pokoj, ještě než se pustíte do nakupování, vybírání a následného rozmisťování, přečtěte si náš dnešní článek. Seznámíme vás v něm s nejčastějšími chybami při zařizování obývacího pokoje.

Sedačka je sice krásná, ale nepohodlná

Dominantou každého obývacího pokoje je sedací souprava. Při jejím výběru většině z nás záleží především na tom, aby pěkně vypadala a obývací pokoj tak řádně reprezentovala. Velmi často se ale stává, že si domů pořídíme nádhernou sedačku, která skutečným designovým pokladem, ale o jejím pohodlí nemůže být řeč. Někteří designéři totiž zapomínají na to, že sedačka má být především pohodlná, takže se zaměří pouze na její design a veškerý komfort je úplně stranou.

V pokoji je tma

Vzhledem k tomu, kolik času v obývacím pokoji trávíme, bychom měli myslet na dostatek osvětlení. Mnoho lidí tak ale bohužel nečiní a množství světla v obývacím pokoji podceňují. Následně se diví, že je v pokoji tma. Častou chybou tedy je umístění pouze jednoho centrálního osvětlení, které v obývacím pokoji zkratka nestačí.

Příliš mnoho nábytku

Dalším poměrně častým nešvarem při zařizování obývacího pokoje je velké množství nábytku, které sem umisťujeme. Mnoho z nás má totiž pocit, že v obýváku nutně potřebují prostornou obývací stěnu, obrovskou sedací soupravu, velký konferenční stolek a minimálně ještě dvě křesílka. Ve finále pak obývák působí příliš zahlceně, nemluvě o tom, že v menších obýváčcích pak není k hnutí.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.