Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Jak zařídit pokoj teenagerovi, aby jej bavil?

Navrhování pokoje pro dospívající dítě může být opravdu pořádný oříšek. Abychom vám tuto práci co nejvíce ulehčili, připravili jsme jednoduchý návod a nápady, kterými dokážete zaujmout i dítě v dospívajícím věku.

Brouzdáte internetem a hledáte dokonalý nápad, jak vašemu dospívajícímu dítěti zařídit pokoj? Zkuste nejdříve popřemýšlet o tom, co má vaše dítě rádo a podívejte se na jeho pokoj z větší perspektivy. Zařizujte pokoj dítěte s myšlenkou, že tato ložnice nebude pouze místem pro spánek, ale také důležitým místem, kam dospívající dítě unikne od světa plného pravidel.

Když se zamyslíte, tak existuje opravdu jen málo míst, kde může dospívající dítě vyjádřit svou osobnost, proto ložnice bude tím správným místem a klidovým útočištěm. Jejich oblíbené věci mohou být stále rozmanité, ale s vaší pomocí a určitým plánováním se veškeré zájmy a vášně dětí mohou spojit dohromady.

Stále myslete na to, že ložnice dětí jsou odrazem toho, kým jsou

Dnešní dospívající děti vnímají módu velmi dobře, a také jsou jednoduše informování o nových trendech. Mezi dětstvím a dospělostí jsou děti často roztržití a nerozvážní, proto se navrhování pokoje stává velmi složitým úkolem.

Myslíme si, že dítě ocení svůj pokoj, jako samostatný mini byt, kde mohou pohodlně strávit většinu svého volného času. I když je ložnice malá nebo velká, vždy musí být dostatečně všestranná, aby v ní bylo místo pro domácí úkoly, povídání si s kamarády, spaní a to vše podle osobnosti dítěte. I když dospělí vnímají dětský pokoj jako oázu klidu a odpočinku, děti tuto místnost vnímají jako živý a aktivní prostor. Splňte dětem takové splnitelné přání, prozradíme vám jak jednoduše na to! 

Víceúčelový pokoj

Jak už jsme se výše zmínili, pokoj pro dospívající dítě není pouze prostor pro spánek - je to prostor pro zkoumání nezávislosti, kde dospívající mohou mít společenský prostor i místo pro učení a relaxování. Tyto sociální aspekty jsou asi stejně důležité jako spánek. Spolupracujte společně s dítětem a kreativně vytvořte tyto oblasti v místnosti:

 • Místo pro útulný spánek
 • Místo pro učení
 • Místo pro posezení s kamarády

Jestliže je pokoj dítěte menších rozměrů, doporučujeme použít kreativní nápady šetřící prostor:

 • Korkové desky s připínáčky nebo bezpečnější magnetické tabule na zeď, které zabraňují hromadění papírků na psacím stole.
 • Truhlici nebo lavičku k nohám postele, kde mohou sedět přátelé.
 • Koberec s polštáři či dokonce moderní teepee stan do rohu pro relaxační místo.
 • Většinou pro slečny ideální moskytiéru, nebo-li nebesa nad postel.
 • Decentní psací stůl s kontejnerem pod ním.

Odvážná výzdoba zdí

Snad každý teenager miluje barevné pokoje s pořádnou dávkou energie a různým zdobením zdí. Navrhněte jeden z našich níže uvedených nápadů a uvidíte, že u dítěte “zabodujete”.

 • Světlé zdi a geometrické tvary. Zde se kreativitě meze nekladou. Můžete vyměnit tradičně viděnou světlou zeď s tmavými kruhy, například za světlou zeď s jehlany různých odstínů zelené i velikostí.
 • Obrovská nalepovací tabule přes celou zeď, na kterou dítě může psát či malovat.
 • U kluků zabodujete, pokud jim dovolíte mít na jedné zdi moderní grafity podle jeho představ.

Úložiště pro pořádnou organizovatelnost

Řekněme popravdě, děti v dospívajícím věku a organizovatelnost v pokoji, jsou velmi vzácnou kombinací. Naopak nepořádek a chaos, jsou pro děti takovým běžným rituálem. Pomozte svým dětem držet svůj pokoj v určité organizovatelnosti s inteligentním úložištěm:

 • Obvyklým úložným prostorem jsou komody. Můžete použít barevné komody, které ladí s ostatními barvami.
 • Samozřejmostí jsou police, nejlépe nad stolem.
 • Úložné koše pod lůžko, ty si děti jistojistě zamilují.
 • Úložné truhlice k nohám postele.
 • A samozřejmostí je skříň kolem lůžka. Ovšem, nemusíte kupovat tradiční dřevěnou skříň. Navrhněte dítěti i jednu z moderních variant, kterou je skříň v industriálním stylu.

Ujistěte se, že veškeré vybavení do dětského pokoje bude pro dítě zábavné a něčím zajímavé. Kombinace funkčnosti a osobnosti dítěte, bude mít jistě velký úspěch. A vlastně ani nezáleží na tom, zda máte doma dívku či chlapce. Obě pohlaví ocení skvělý a moderní vybavení pokoje.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.