Magazín

Jakou zvolit matraci, aby záda nebolely

Vstáváte rozlámaní? Budíte se několikrát za noc? Možná už je tedy ten pravý čas, pořídit si novou matraci. Vzhledem k tomu, že trávíte přibližně 3000 hodin ročně ve vaší posteli, je důležité, abyste investovali do matrace, která vám poskytne ten nejlepší a nejkvalitnější spánek. Výběr nové matrace není malé rozhodnutí, ale můžete si jej udělat jednoduchým. Sestavili jsme několik bodů, jak si vybrat matraci podle vašeho rozpočtu a materiálu. Prozkoumali jsme vše proto, abychom vám usnadnili rozhodování a výběr.

Pružinové matrace - Tento typ matrací je nejrozšířenější a nejpoužívanější matrací. Kvůli spirálové podpoře celého těla, najdou v této matraci obdiv lidé s bolestmi zad a nadváhou. Cenová relace je velmi přijatelná a můžete si vybrat širokou škálu materiálu přidaných na horní straně. Můžete zvolit hypoalegrení pěnu, PUR pěnu s fleecem a mnoho dalších.

Paměťové matrace - Paměťové matrace získaly svou popularitu a prodávanost díky odolnosti a výdrži. Tyto matrace jsou vyrobeny z několika různých vrstev pěny. Při nákupu paměťových matrací, se setkáte s PUR pěnou, nebo studenou pěnou. Obě mají jedinečné schopnosti, které reagují na hmotnost a teplotu těla. Další pozitivní vlastností této matrace je, že poskytuje rovnoměrnou podporu celého těla a reguluje tělesnou teplotu. To znamená, že je matrace prodyšná a vy se tak méně potíte. Pokud s vámi sdílí lůžko další člen, nemusíte se obávat, že dotyčný bude na matraci vašim otočením nadskakovat. Paměťová pěna absorbuje pohyb a zajistí vám i partnerovi nerušený spánek.

Matrace s kokosovým vláknem - Pokud hledáte pevnou podporu pro své tělo, zvolte matraci s kokosovým vláknem. Pro lidi, kteří trpí alergiemi na prachové roztoče a jiné, jsou kokosové vlákna velmi přirozené pro své antimikrobiální účinky. Kokosové vlákna, vyrobené z lusku kokosu zabraňují nadměrnému pocení, tudíž se vaše tělo bude cítit chladnější.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.