Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Moderní pokoj pro dvě malé děti? Žádný problém!

Dvě malé děti a k tomu malý panelákový byt? Ne vždy to ale musí znamenat problém. S malou pomocí a s dávkou kreativity dokážete vytvořit funkční dětský pokoj. Čtěte dále a dozvíte se více!

Jeden pokoj pro dvě děti je místem pro mnoho potřeb, ale i aktivit. To znamená, že rodiče musí brát zřetel na více aspektů pro společnou ložnici obou dětí. Někdy se stává, že tento úkol bývá velmi složitý a mnoho rodičů nezvládne přizpůsobit úložiště a celkový prostor individuálně pro každé dítě. Proto jsme pro všechny rodiče připravili několik užitečných tipů, jak si poradit s touto situací a vytvořit funkční prostor pro vaše malé děti. 

Pro chlapce i dívky

Ctíte velké obavy, když se řekne společný pokoj pro kluka i holku? Nemusíte! Zařizování takového pokoje se řadí mezi ty nejlehčí a méně náročné. Nicméně, vaším prvním krokem bude vybrat základní barvu na zeď pro obě děti, ale i koberec a nábytek, který bude barevně nejlépe neutrální. Například barevné kombinace jako jsou bílá a šedá, tyrkysová a bílá nebo kombinace základních barev budou dělat radost chlapcům i dívkám.  

Chcete-li zvýraznit základní paletu barev, můžete použít k šedé a bílé například oranžové doplňky. Pro zvýraznění zdí můžete použít oranžové geometrické tvary nebo pruhy. Ty lze jednoduše namalovat nebo koupit jako tapetu.

Při rozhodování se nad nábytkem, vyberte ten, který má čisté linie a není tematický. Tím myslíme nepořizovat závodní auta, popelčin kočár a ostatní.

Pro děti různého věku

Máte doma například tříleté a šestiměsíční dítě? Tento věkový rozdíl se může stát menším problémem v zařizování dětského pokoje, ale i ten zvládneme vyřešit.

Nejdříve musíte vyřešit uspořádání nábytku. Pokud máte dítě ještě v dětské postýlce, jistě se na něj během noci chodíte dívat. Proto se snažte postele umístit do protilehlých rohů nebo stěn. A to nejlépe tak, abyste k dětské postýlce viděli už ode dveří. Jistě musíte brát v úvahu i okna a topení, kam ukládat své děti nechcete. Cílem rozvržení nábytku by vždy mělo být poskytnutí co nejpohodlnějšího spánku pro obě děti, aniž byste častým večerním kontrolováním své děti budili.

Vytvoření hracího místa pro tak věkově rozdílné děti bude o něco složitější, ale za to efektivní. Použijte podložky, velké měkké polštáře, houpacího koně a stan. Tyto věci jsou nejideálnější pro hraní obou dětí a pro unavené rodiče. Hračky vašeho staršího dítěte umístěte do boxu do regálů nejlépe do takové výšky, aby mladší dítě na hračky nedosáhlo. Na podlahu zase můžete umístit hračky do úložných boxů pro mladší dítě.

Jako dekorační prvky doporučujeme použít společné fotografie vašich dětí nebo zarámované otisky nožiček či ručiček. Tyto prvky děti povzbuzují k tomu, aby ocenili mladšího či staršího sourozence, ale také zároveň, aby dodaly dětskému pokoji rodinnou a příjemnou atmosféru.

Dostatečný úložný prostor pro dvě děti

Rozhodování nad tím, jaký zvolit nábytek do dětského pokoje pro dvě děti se může stát velkým oříškem. Základní pravidlo je: držet se efektivního nábytku, který dokáže udržet celý pokoj organizovaný a umožní i volný prostor k hraní. Pokud jsou vaše děti dostatečně staré pro větší postel, můžete se rozhodnou pro palandy. Nebo je také možné zvolit jinou možnost a tou zřejmě ideálnější je kombinovaná sklápěcí postel i s psacím stolem. Jednoduše tímto způsobem zajistíte jak postel, tak i stůl a tím pádem ušetříte mnoho potřebného podlahového prostoru. Jako další nábytek zvolte jednoznačně komodu, skříň i police, které můžete přivrtat nad komodu. Do skříně doporučujeme nainstalovat dvě tyče na zavěšení oděvů pro obě děti.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.