Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Pokud už se v bytě nemůžete hnout, je čas na minimalismus

Po letech bydlení se může stát, že nám začne docházet úložný prostor. Skříně praskají ve švech, police přetékají věcmi, nikde není místo. Byt se zdá menší a plnější. Už nepůsobí útulně, ale přeplácaně. Je potřeba změna. Radikální úklid a prvky minimalismu tomu pomohou. Nechte svůj domov opět dýchat.

Máte pocit, že váš byt je čím dál tím více menší a menší? Věci se hromadí s každými narozeninami a Vánocemi. Výhodné akce vás donutili opět nakoupit stolečky, vázy a další nezbytnosti do domácnosti. Jenže, prostor není nafukovací. Je potřeba rázně zakročit. Co byste řekli na minimalistický byt? Pomůžeme vám přebrat věci a zajistit, že se doma budete moci opět nadechnout.

V prvé řadě si ve zkratce povíme, co to ten minimalismus je.

• Nehromadí věci, naopak v takovém bytě vystavujeme luxusní kousky, které nemá každý druhý

• Dbá na kvalitu a ne kvantitu. Dřevěné podlahy vydrží víc než lino a sedací souprava z pravé kůže bude pěkná po dvě generace

• V takovém bytě se člověk nebojí ukázat svůj osobitý styl. Designové kousky jsou žádané

Nelitujete vyhozené věci, pokud ji nepotřebujete

Jestliže chcete také dosáhnout vzdušného světlého bytu bez zbytečností, nezbude vám nic jiného, než se pustit do velkého úklidu. Musíte projít každou zásuvku, poličku a odstranit vše, co k životu nepotřebujete. Minimalismus razí heslo, že k životu stačí málo. Pokud jste něco nevzali nebo nepoužili víc jak jeden rok, nemá to u vás v domácnosti co dělat. Pak se můžete zaměřit na samotné vybavení. Deky, polštářky, různý bytový textil zredukujte na polovinu. Veškeré dekorace a drobné předměty uložte do krabic či truhly a vystavte na každou polici vitríny po jednom kusu. Čas od času instalaci vyměňte.

Je důležité si uvědomit, že pro některé, není tento styl vhodný. Může působit neosobně a neobydleně. Každý si však může vzít inspiraci v tom, že není potřeba vše schraňovat a že, je v pořádku občas něco poslat dál.

Pokud si skutečně chcete kompletně předělat byt, měli byste se držet následujících pravidel:

• Jednoduchý, čistý

• Jednoduché, geometrické tvary

• Interiér je vymalován jednou nebo dvěma barvami

• Převažuje kvalita nad kvantitou

• Design má zelenou

Od nynějška se přestaňte zahlcovat věcmi a nekupujte vše, co má levnou cenovku. Raději se obklopte hezkými věcmi a květinami.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.