Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Předělejte dětský pokoj pro prvňáčka, aby dále mohl sloužit

Přerod z dítěte na školáka je radostný a bolestný okamžik zároveň. Rodiče se dojímají nad pokroky svého potomka. Neměli by, však zapomenou přichystat a přetvořit dětský pokoj tak, aby podporoval novou etapu jejich syna či dcery. Je na čase jej uzpůsobit, aby se v něm dalo nejen hrát a lenošit, ale i dělat kvalitní přípravu do školy.

Školní rok je v samotném začátku a tak je stále čas uspořádat pokoj každému prvňáčkovi. Vaše dítě potřebuje změnu. Je na pomezí malého a velkého dítěte. Bude tedy nutné uspořádat jeho pokoj tak, aby tam měl vše potřebné. Nejen místo na hraní a odpočinek, ale nyní i na učení. Pokud jste změnu doposud neprovedli, věřte, že je nejvyšší čas. Domácí úkoly přijdou rychleji než byste čekali.

Na vás rodičích je, abyste dětský pokoj přetvořili na inspirativní prostor. Musí povzbuzovat jeho mysl a rozvíjet myšlení a fantazii. Barvy, tvary, obrazce a různorodé materiály. Ty podněcují dětskou zvídavost a rozvíjí všechny smysly. A co je důležitější k učení. Pokoj, kde jej to bude bavit. Důležité je však také dbát na správné nastavení psacího stolu a židle, abyste mu dlouhodobě neublížili. Špatný posed se neprojeví hned, ale v dospělosti by vám asi nepoděkoval.

Místo, kde se budou psát úkoly jedna báseň

Jak již bylo výše zmíněno, dítě školou povinné bude muset vypracovávat různé úkoly a připravovat se na další dny školy. Je tedy nezbytné zajistit velký pracovní stůl. Samozřejmě velikost volte dle věku. Prvňáček má přece jen trochu jiné požadavky než středoškolák. Stůl s nastavitelnou výškou je trefa do černého. Měl by mít i úložné zásuvky. Učebnice a sešity musí dítě někam uklidit. Naučí jej to disciplíně, pořádku a v uklizeném pokoji se spí lépe než při pohledu na hromadu nedodělané práce. K psacímu stolu je nutná i tzv. zdravá židle. Tedy ta, která podporuje zdravé držení těla. Poskytuje dostatečnou podporu a je nastavitelná vzhledem k tělesné výšce.

Co se týká materiálu, vybírejte odolný a snadno umyvatelný. Malé děti ještě rády přetahují tužkou mimo papír, a tak se občas objeví čáry pastelek i na desce stolu. Ideální by bylo, pokud by úklid zvládlo samo dítě. To by se mělo týkat i případného sklopení pracovní plochy. Čtení knih je ideální pod úhlem 25°. Sklopná funkce však není standardem spíše bonusovým doplňkem nábytku. Tuto možnost můžete nahradit přídavnou podložkou. Bývají vyrobené z různých materiálů, nejčastěji z plastu.

Vstávat i usínat s úsměvem

Dalším důležitým koutem dětského pokoje je místo ke spánku. Postel poskytuje i místo na hraní během dne. Kvalitní matrace je základ. Vyberte takovou, na které si dítě dokonale odpočine a nabere nové síly na další školní den. Co se týká samotné postele, volte ty, které jsou určené dětským nocležníkům. Spánek můžete podpořit i povlečením s motivy oblíbených pohádkových postav.

Prostor kde má fantazie zelenou

Nezapomínejte ani na jejich stále dětskou hravost. Hračky a prostor na hraní by měl být především útulný. Stačí kousek místa na zemi opatřený veselým koberečkem, police, nějaká puf, matrace na zem či taburet, úložné boxy podél zdi a koutek je hotov. Pokud místnost dovolí, umístěte do ní i menší pohovku, křesílko nebo u dětí tolik oblíbený stan, který poskytne zázemí pro návštěvy. Dny, kdy veškerý čas potomek věnoval čistě vám, jsou sečteny. Kamarádů bude přibývat a je příjemné mít je kam usadit. V dětském pokoji tráví děti mnoho času. Měl by tedy obsahovat vše, co během dne potřebují.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.