Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Vytvořte čtecí koutek pro chvilku oddechu. Jak? Velmi jednoduše

Najít si deset minut času pro sebe, je v dnešní době celkem obtíž. My si ale myslíme, že vytvořením prostoru pro klidné činnosti, jako je čtení knihy či dokonce relaxování, vám může připomenout nebo vás dokonce zlákat k tomu, abyste si alespoň chvíli oddechli od všech každodenních plánů a povinností.

Proto vám rádi pomůžeme s vytvořením relaxačního čtecího koutku, kde se můžete pohodlně usadit, oddechnout si a zhluboka se nadechnout. Bude stačit, když tomuto čtecímu koutku věnujete například roh místnosti, ale pokud máte možnost a chcete, můžete věnovat rovnou celý pokoj vašim potřebám a vaší jedinečné osobě.

Jakým způsobem takový prostor vytvořit, abyste se zde cítili útulně? Bude to teplá pletená deka přehozená přes pohodlné křeslo? Nebo také malý stolek s květinou a stohem knih? Nebo dokonce několik druhů květin kolem vás?

To už bude záležet pouze na vás a vašich prioritách, které upřednostníte. Přemýšlejte, díky kterým věcem se cítíte šťastní, a tyto prvky - věci, se snažte přidat do svého čtenářského koutku.

Mezitím se níže můžete inspirovat prostory a věcmi, které vám pomohou ve vytváření čtecího a relaxačního místa.

Měkké materiály nikdy nezklamou

Co může být více útulné a pohodlné, než židle zahalená do vlněné měkké deky, nebo umělé hřejivé kožešiny? Přehodit přes křeslo tyto dva příjemné materiály nebude nic výjimečně dlouhého a vy si tak za krátkou chvíli můžete užívat pohodlí s oblíbenou knihou v ruce a “nohami nahoře”. Zapomeňte na kožená křesla! Pokud plánujete nějaké kupovat, vyberte takové křeslo, které je na dotek velmi příjemné. Až budete mít vybraný správný kus - přehoďte přes něj deku či kožešinu a barevně se hodící polštář, kterým společně s ostatními drobnými detaily doplníte texturu. Kolem křesla můžete prostor vyzdobit rodinnými fotografiemi nebo různými předměty z cest. Doporučujeme použít takové předměty, které jsou vám blízké. 

Čtecí koutek pro dva?

Je ve vaší domácnosti ještě někdo další, kdo si rád přečte zajímavou a napínavou knihu, nebo si jen rád zrelaxuje své myšlenky? V tom případě se vám bude jistě hodit dvoumístná pohovka, která je skvělou možností pro náležitý odpočinek. Vyzdobte ji pohodlnými polštáři, po stranách nástěnným uměním a fotografiemi. Jestliže je to možné, pohovku umístěte nejlépe pod okno či na schodiště k oknu, kde bude přísun přirozeného světla a především bude pohovka umístěna mimo hlavní dění v domácnosti. 

Knihovna pro uspořádání

Pokud ani jedna z výše uvedených možností není jako stvořená pro vás a raději volíte svěží styl - například skandinávský styl a máte vyhrazené místo u okna, jistě oceníte polici a lavici, která bude dokonale lemovat váš čtecí kout. Díky knihovně budete mít své knihy uspořádané a vždy připravené na odpolední či večerní čtení. Společně s přirozeným světlem neodoláte alespoň desetiminutovému odpočinku.  

Koutek v rohu ložnice

Čtecí koutek nevyžaduje vždy mnoho podlahového prostoru, proto bude ideální i roh vaší ložnice. Vyzkoušejte například relaxační křeslo, jako je tohle měkké a dokonale tvarované křeslo Komfy s vysokou nosností a výsuvnou podnoží. Křeslo již nemusíte zdobit žádnými polštáři ani kožešinou. Doporučujeme pouze přidat krásnou jemnou, kovovou lampu, která přidá světlo a lehkost prostoru. 

Džungle pokojových rostlin

Již po desetiletí je známo, že květiny mají příznivý vliv na lidské zdraví i dobrou náladu. Díky několika květinám kolem, se vám může nálada mnohonásobně zlepšit. Takový čtecí koutek by měl být umístěn tam, kde si můžete řádně odpočinout. To znamená co nejméně rušený prostor. Obklopte se rostlinami, o kterých jsou známé příznivé účinky na zdraví člověka. Například tchýnin jazyk, fikus, dracena, rýmovník a jiné. Pro relaxační prostor nedoporučujeme rostliny, které jsou příliš aromatické - například jasmín či levandule.  

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.