Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

6 kroků, které vás provedou plánováním kuchyně

Vymyslet takovou kuchyni, aby se vám v ní pohodlně vařilo, není nic snadného. Ne však nemožného. Pomoci vám může náš jednoduchý průvodce. Učiňte těchto 6 kroků ze seznamu a na konci budete mít svou kuchyni snů.

Výběr kuchyně je běh na dlouhou trať. Dokud se nejedná o tu vaši, ihned ve studiu víte, jaká by se vám líbila. Jenže jak dojde na lámání chleba, vaše rozhodovací procesy jsou tytam.

Je tedy dobré, ještě před návštěvou takových studií, promyslet 6 jednoduchých bodů, které vám pomohou. Můžete si je sepsat i na papír, abyste na nic nezapomněli. Kuchyně je středobodem domova. A musí vám tedy vyhovovat. Stojí za to obětovat trochu času a ujasnit si, co potřebujete a chcete.

Seznam bodů, které si projděte společně s partnerem

1. Peníze hrají roli - Každá rodina hospodaří s jiným rozpočtem. Někdo na ni šetří léta, jiný využije snazšího řešení a peníze si půjčí. Proveďte tedy několik návštěv rodiny, přátel a oprašte kontakty i na známé a zjistěte, na kolik peněz vyšla zrovna ta jejich chlouba a jaké vychytávky byste ocenili i v té vaší. U stanovení rozpočtu nejděte hned na horní hranici. Stanovte si přiměřenou částku, kterou chcete investovat do realizace vašeho snu. Může se stát, že po návštěvě studia zjistíte, že je to zcela nereálná cifra a budete rádi za rezervu. Někdy je dobré si něco připlatit, než trvat zarytě na svém.

2. Nápad - V hlavě nebo na papíře (body, nákres) si ujasněte, jak má vypadat vaše budoucí kuchyně. Požadujete ostrůvek nebo bar, ke kterému přisunete jídelní stůl? Milujete dřevo nebo se nebráníte moderním materiálům. Lesklá či matná úprava? A v neposlední řadě, zda vyberete z modulové řady, která bývá sice levnější ale ne vždy kompatibilní s prostorem anebo si necháte vyřezat linku na míru. To vše jsou důležité body, na základě kterých se sestavuje plán kuchyňské linky. Mějte na paměti i rozmístění odpadů a oken v místnosti.

3. Návrh - Oslovte několik firem. Nespoléhejte se jen na jednu. Dejte na recenze přátel a navštivte prověřené značky. Vyhotovení návrhu většinou nic nestojí. Budete sami jistě překvapení, co vše jednotlivý designéři dokáží vymyslet. Jeden půjde vyšlapanou cestou, jiný zkusí trochu extravagance. Jistě přijdou i s myšlenkou, která by vás dopředu nenapadla. Navíc konkurence zapříčiní různé výsledné návrhy cifry realizace kuchyně. I to je důležité u výběru.

4. Hodnoťte komplexně - Finance nejsou všechny. porovnejte jednotlivé návrhy. Pěkně v klidu domova. Vezměte v potaz i termín dodání, použité materiály, schopnost vcítit se do vašich potřeb, vzájemné sympatie. Ty se budou hodit v pozdější komunikaci.

5. Čas na změny - Pokud se v návrhu najde něco, co je třeba předělat, předejte to firmě k řešení. Rozhodli jste se pro vyšší skříňky nebo naopak k jejich nahrazení policemi? Chcete mít dřez více vpravo a milujete volnou pracovní plochu pod oknem, i když vám tam vpasovali dřez? Jde o vaši kuchyň. Návrh a tabulky jsou jedna věc. Vy v té kuchyni budete vařit a trávit čas. Nenechte se tedy natlačit do něčeho, s čím nebude souznit.

6. Objednávka - Po vyladění všech detailů a stanovení konečné ceny si kuchyň objednejte. Nezapomeňte zařídit i obkladače, elektrikáře a další přidružené řemesla. Neplaťte vše dopředu, pouze zálohu. Pokud by se něco stalo, přijdete o všechny peníze.

Jestliže při převzetí kuchyně najdete nedostatky, reklamujte je a žádejte nápravu. Nikdy neopomíjejte sebemenší detail. Odstávající roh vás bude zlobit nyní i za deset let.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.