Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Když renovace, tak od podlahy

Mnoho lidí se do nového bytu chce co nejdříve nastěhovat. Zadělají díry ve zdech, vymalují, vše vyčistí a stěhovací firma má nástup. Jenže po docela krátkém čase zjistí, že podlaha vrže a špatně se čistí. Je tedy dobré před nastěhováním zhodnotit i ji. A pokud je třeba, vyměnit za novou. Podlaha tvoří velkou část interiéru a nemělo by se na ni tedy zapomínat.

Při představě přestavby bydlení, mnoha lidem naskakuje husí kůže. Jenže renovace se dá dělat mnoha způsoby. Buď vše předělám, jak se říká od podlahy ke stropu anebo vše jen lehce „pohladím“ novým nátěrem apod. Zkrátka ji provedu jen naoko, nepůjdu do hloubky, ale časem mohu hořce litovat.

Jestliže jde o docela relativně nový byt, není to až tak potřeba, ale u starších nemovitostí zub času udělá své. Zde je dobré skutečně prvně vyřešit nové položení podlah. Protože ty jsou jedním z mnoha nejvíce využívaných prvků v bytě.

A proč se vlastně řeší, aby byly podlahy kvalitní? Protože nikoho nebaví neustále zakopávat o prahy nebo řešit vrzající parkety. Zkrátka a dobře, se dnes podlahy sjednocují do jedné výšky a tím pádem je život v bytě více komfortní. Při výběru pochozí vrstvy se také hledí na to, kdo v daném místě bydlí. Zda rodina s dětmi, osamocený pár, člověk s tělesným postižením nebo zda se tu vyskytují i zvířata s drápky apod. To vše ovlivňuje, co nakonec vyberete. A v neposlední řadě, musíte myslet i na funkci dané místnosti. Předsíň je v mnoha ohledech drsnější než třeba komora.

Sepište seznam

Nejjednodušší radou je rozdělit si a sepsat místnosti podle toho, co v nich provádíme a jak moc je podlaha zatěžovaná. První skupinu tvoří předsíně, koupelny, kuchyně a prádelny a všechny, kde se zem poněkud častěji vytírá. Z venku přijdete v zablácených botách, sednete na botník a vše vysypete do chodby. V kuchyni vám prská ze sporáku připálený olej. Je tedy nutné zakoupit takovou krytinu, která to zvládne a dobře se vytírá. Žádné textury, do kterých špína a mastnota zaleze. Volte radši hladký povrch s vysokou odolností. Takovou poskytují keramické dlažby a různé stěrky.

Druhou skupinu tvoří obytná část. Obývací pokoj, kde se schází celá rodina a který je zařízen dle zásad, aby vypadal k světu, pokoje dětí, pracovna, jídelna. Ty musí reprezentovat a být útulné. V těchto místech trávíme spoustu času. Odpočíváme na pohovce, debatujeme a hrajeme hry plné fantazie. Je dobré tedy zainvestovat a volit pěkné vinylové či dřevěné podlahové krytiny. Jen je třeba myslet na to, že je o ně potřeba se dobře starat. Zvláště u dřeva platí, čas od času je nutné nanést nový nátěr. Navíc přirozeně stárne vlivem okolních teplot, vlhka a UV záření. Jen je více finančně náročné.

Naopak v třetí poslední skupině můžete i ušetřit. Technické komory, spíže, šatny. Tam stačí obyčejná dlažba anebo PVC. Nemusíte zde nikoho oslňovat krásou a přepychem. Stačí, když ji udržíte v čistotě.

Sjednocení podlahy byt opticky zvětší a dodá mu šmrnc

Skutečným zázrakem jsou vinylové podlahy. Je jich nepřeberné množství, spousta dekorů, rozměrů a navíc se dají použít i s voděodolnými spoji v kuchyni a koupelně. Ideální řešení pro ty, kteří chtějí sjednotit celý byt do jednoho dekoru.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.