Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Zahalte byt do barvy roku 2020

Sice je už druhý měsíc v roce, ale lepší pozdě než nikdy. Možná ani vy jste ještě nepostřehli, do jakých barev se letos budeme oblékat nejen my, ale i naše domovy. Na začátku roku je vždy vyhlášení nové barvy. Víte, jaká je ta letošní?

Na začátku každého roku se rozhodne, jaká barva bude vévodit. Od ní se pak odvozují další odstíny a kombinace. V této barevné škále se pak nese móda a veškerý design. Nejinak je tomu i u bytových doplňků, textilií, nábytku a výmalby.

Skupina malířských firem se sejde a jednu vybere. Letos volba padla na tmavě modrou jako symbol klidu, jistoty a věrnosti. V těchto dobách neklidu je to potřeba. Barvou se pak snaží vyjádřit různé pocity a emoce. Jako třeba kreativitu, myšlení ale i smutek. Barvy zkrátka ovlivňují  náš celý život.

Možná varianty

Hlavní barvu volí firma Pantone. Další zástupci volí odvozené barvy. I ty budou vévodit letošním trendům. Zkuste třeba námořnickou modř. Jde o velmi uklidňující optimistickou barvu. Dobrá pro tělo i duši. Zvyšuje totiž sebevědomí a navozuje pocit dobré atmosféry. V takto vymalovaném pokoji se velmi dobře odpočívá, je tedy možné ji zanést i do ložnice. Pamatujte však, že méně je více. Lepší je s ní vymalovat pouze jednu stěnu a doplnit případně doplňky v daném odstínu.

Chybu neuděláte ani s modrou v nádechu kobaltu a fialové. Ta pomáhá od depresí a úzkosti, utužuje tedy duševní zdraví. Skvěle doplňuje minimalistický styl. Ten je čím dál tím více populární. Pokud nejste vyznavači tohoto směru i tam s ní vymalujte kuchyň nebo obývací pokoj. V přeplněné místnosti dodá trochu svěžesti, jednoduchosti a pomůže si s uvědoměním sebe a věcí kolem. Vhodně koresponduje se zlatou. Zkuste pohovku nebo křeslo a přehoďte přes ně zlatou deku. Na stolek vedle postavte fotku ve zlatém rámu a čtecí koutek bude hotový. Pěkně barevný pokoj bude působit uspořádaně a přívětivě.

Alternativy jsou také v kurzu

Jestliže nejste zrovna barvě nebe a moře nakloněni můžete se nechat inspirovat i jinými barvami roku dle jiných firem a jejich voleb. Je to růžová a zelená. Růžová dokáže vše zjemnit a opticky zvětšit. Je tedy často používaná v dětském pokoji, ale i na doplňcích v hodně malých bytech. Zároveň navozuje pocit bezpečí a odtahuje pozornost od materialismu. Zelená se zase navrací k přírodě. Člověk se od Matky přírody odtahoval. Dnes hledá cestu zpátky. Barva louky a rostlin je skvělou volbou. Pohled na ní dodává energii. Obě barvy se lehce doplňují s již řečenou modrou, ale i béžovou, hnědou a šedou.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.